Ekmekte GDO tartışması, genetiği değiştirilmiş organizmaları bir kez daha gündeme taşıdı. GDO’ya kim, neden karşı? GDO karşıtı olmayan bilim çevreleri neyi savunuyor? Soframıza hangi Türk katkı maddeleri geliyor, sağlığımızı nasıl etkiliyor? Gıda güvenliği ve sağlık meselesi Gündem Özel’de masaya yatırıldı.

GDO’ya kim neden karşı

Ekmekte GDO tartışması, genetiği değiştirilmiş organizmaları bir kez daha gündeme taşıdı. GDO’ya kim, neden karşı? GDO karşıtı olmayan bilim çevreleri neyi savunuyor? Soframıza hangi Türk katkı maddeleri geliyor, sağlığımızı nasıl etkiliyor? Gıda güvenliği ve sağlık meselesi Gündem Özel’de masaya yatırıldı. Deniz Bayramoğlu sordu, Eski Biyogüvenlik Kurulu Başkanı Prof. Hakan Yardımcı, akademisyen Prof. Dr. Ayşegül Akbay, Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Kınıkoğlu, Gıda ve İçecek Sanayi Derneği Federasyonu’ndan İlknur Menlik, gazeteci Ali Ekber Yıldırım, Greenpeace Akdeniz Kampanya Sorumlusu Nejat Dinç yanıtladı.

TARIM TV - Bitkisel üretim, hayvancılık, gıda, su ürünleri, tarımsal destekler, hibeler, krediler, GDO, organik tarım ve sektör hakkında güncel haber, yorum, analizler ve araştırmalarFacebook Yorumları